Ta strona używa plików cookies.
   Informacje o cookies
ROZUMIEM
Skocz do zawartości
NexT

#44 - Pytanie na dziś

Rekomendowane odpowiedzi

Moderator

2092047982_pytanienadzis.png.72687104424d548efa51f36c90c50004.png
linia2.png.7af7a727471e8fa389dfea959f671337.png
Jaki jest Twój ulubiony owoc?

linia2.png.7af7a727471e8fa389dfea959f671337.png

• Lajk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przyjaciel

Hmm, pytasz mnie jaki jest mój ulubiony owoc, tak? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, niby jest proste i banalne, ale jednocześnie zbyt skomplikowane i zagmatwane, żeby wskazać jasną odpowiedź, więc mam dylemat. Bo powiedzmy, że weźmiemy pod uwagę jabłka: no jabłko, fajnie, ale jaki rodzaj tego jabłka? Szampion, który jest lekko twardawy i słodki? Golden delicious, które jest twarde, ale również słodkie? A może lobo o slodko-kwaśnym smaku? Nawet nie potrafię wskazać swojego ulubionego rodzaju jabłka, a co dopiero swój ulubiony owoc. Ale jedno trzeba przyznać: jabłka to wytrawne wina wśród owoców, jednakże tych wytrawnych win jest naprawdę wiele: truskawki, mandarynki, borówki, banany, ananasy... 

Papież Jan Paweł II, zapytany o to, czy woli dziewczynki z warkoczykami, czy bez warkoczyków, odpowiedział: "Po co wybierać, najlepiej zabrać obie" i z tym genialnym przesłaniem kończę ten wpis. Jedzcie owoce, mieszajcie je, pijcie koktajle owocowe i naprawdę nie miejcie potrzeby uwznioślać jednego owocu nad drugim... Pozdrawiam...

• Lajk 1
  • Smutne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastanówmy się najpierw, czym jest owoc. Coraz częściej bowiem słyszymy o tym, że coś, co dotąd było uważane za warzywo, nagle zostaje zakwalifikowane jako owoc. Mamy zatem takie owoce jak chociażby nasz dumny polski pomidor, lub awokado. I tu pojawia się pytanie: do jakiego dania ma zostać użyty ten owoc? Jeżeli chodzi o dania wytrawne to wspaniale sprawdzą się wyżej wymienione rośliny. Jeżeli chodzi o owoce słodkie: tu mamy również szeroką gamę smaków i kolorów. Dla osób, które nie przepadają za cukrem, lepiej sprawdzą się cytrusy, natomiast do wszelkich dań na słodko zwykle stosuje się owoce o większej jego zawartości (banany, jabłka, śliwki). Byłoby niesprawiedliwym wybrać jeden owoc, ponieważ reszta owoców mogłaby poczuć się mocno urażona. Wolę zatem pozostawic to pytanie bez odpowiedzi.

Pozdrawiam, wasza idolka @ nicki.

• Lajk 1
  • Bomba! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...