Ta strona używa plików cookies.
   Informacje o cookies
ROZUMIEM
Skocz do zawartości
KOrnaS

#13 - Pytanie na dziś

Rekomendowane odpowiedzi

Moderator

QCloUxY.png

rAdDhTF.png

Jaka jest twoja ulubiona książka i dlaczego?
rAdDhTF.png

• Kocham to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że 'Makbet', czytałam kilka razy i byłam również na Makbecie w operze. Ogólnie Szekspir jakoś wpisuje się w moje klimaty, bo zawsze wszystko jest z tzw. pompą.

Ze współczesnej literatury bardzo lubię takiego pisarza, który się nazywa Jorn Lier Horst, ponieważ pisze kryminały w oparciu o swoje doświadczenie z pracy i wie, jak funkcjonuje policja i wszystkie procedury dotyczące chociażby sekcji zwłok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Junior Admin

Książka "To, co zostawiła", autorstwa Ellen Marie Wiseman. Opowiada o dziewczynie, której matka postrzeliła jej ojca i obecnie znajduje się w ośrodku dla obłąkanych. Po kilku latach główna bohaterka (czyli jej córka) znajduje w muzeum (pracują tam jej rodzice zastępczy) pełno listów, które rzucają nowe światło na sprawę morderstwa jej ojca. Z treści listów dowiaduje się całej historii i chce to wytłumaczyć - w końcu matka siedzi w wariatkowie, mimo że nie była chora (została tam wysłana przez ojca, który nie zaakceptował jej miłości do włoskiego imigranta), więc musi być jakieś wytłumaczenie, dlaczego zamordowała męża, a jednocześnie pozbawiła córki ojca. 

Ogólnie to budzący grozę thriller - moje klimaty, tylko takie książki jestem w stanie przeczytać całe. Od tej akurat nie mogłem się oderwać, nie pozostawi nikogo obojętnym.  Zachęcam do przeczytania. B)  

76561197978134532.png

t1DmVF2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...