Skocz do zawartości
Zasłużony

 HsK

 Zasłużony
 • Liczba zawartości

  52
 • Wpisy

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1
 • System

  Android

Odpowiedzi dodane przez HsK


 1. Specjalnie poświęciłem swój wolny czas, ponieważ jak zobaczyłem tą skargę to wiedziałem, że jest to typowy płacz dziecka. Obejrzałem nie jedno demko i sypią się tam nie miłe słowa do Tomka który nikomu niczym nie zawinił, wykonywał tylko swoje obowiązki. Tomek może i ma mało lat ale to nie jest powód do obrażania go, ponieważ ty też nie jesteś pełnoletni i nie wiem jak byś się poczuł gdybym ja się tak na ciebie uwziął i robił tak żebyś wyleciał. Werdykt skarga bez sensu.

  • Lajk 2
  • Bomba! 1

 2. image.png.b4e558a1a015119fe35f70ca3c1dd236.png

  Podstawowym elementem każdego wozu gaśniczego jest zbiornik wody (jego pojemność wynosi zazwyczaj 2.5 – 4 tys. litrów, ale może sięgać nawet do 8 tys. litrów), autopompa, która umożliwia podawanie wody i węże ( ok 20 szt), przez która woda ta jest podawana. W pobliżu węży znajdują się aparaty tlenowe, która umożliwiają strażakom bezpieczną pracę w zadymionych pomieszczeniach. Warto pamiętać, że nie zawsze pomieszczenie, objęte ogniem, np. mieszkanie jest otwarte. Jednak i na taki scenariusz przygotowana jest załoga straży pożarnej, która posiada odpowiednie narzędzie, służące do wyważania drzwi – np. łom, siekiera czy młotek itp. Do pracy na wysokościach służą, znajdujące się na dachu wozu, drabiny (2-4szt), których można używać osobno lub razem. Bardziej zaawansowaną alternatywą drabin jest podnośnik, który posiadają jednak tylko niektóre pojazdy. Ostatnim elementem, który najczęściej znajduje się w wozach strażackich jest podręczny sprzęt gaśniczy, do którego zaliczamy m.in. różnego rodzaju gaśnice, koce gaśnicze, hydronetki, tłumice, proszki gaśnicze, worki z sorbentem itp. Oprócz pożarów, załogi straży pożarnej dysponowane są również do innych zagrożeń, np. wypadków drogowych. W takich przypadkach potrzebne jest także inne wyposażenie wozu strażackiego – sprzęt z zakresu ratownictwa technicznego. W jego skład wchodzą przede wszystkim narzędzia, umożliwiające dostęp do osób poszkodowanych, które zostały uwięzione w uszkodzonym pojeździe. Takimi narzędziami są np. rozpieracz, który pomaga w otwarciu drzwi samochodu czy nożyce hydrauliczne, które umożliwiają odcięcie dachu. Jednak wśród sprzętu technicznego znajdziemy również narzędzia bardziej znane i mniej specjalistyczne, takie jak np. pilarki do drewna. Używane są one przy usuwaniu z drogi drzew, powalonych np. przez wiatr. Akcje gaśnicze i techniczne to główne zadania, jakimi zajmuje się straż pożarna, ale nie jedyne. Każdy strażak w ramach swojego szkolenia, odbywa między innymi kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. W związku z tym wozy strażackie wyposażone są także w podstawowy sprzęt ratunkowy, taki jak np. deska ortopedyczna, kołnierze szyjne, szyny, zestaw opatrunkowy czy maski do sztucznego oddychania. Ilość i różnorodność sprzętu strażackiego pokazuje nam, że formacja ta przygotowana jest na każdą sytuacją i w każdej z tych sytuacji jest w stanie skutecznie nam pomóc.

   Źródło: Archiwum PSP Rzeszów

  • Lajk 3

 3. Nick: HsK✞ᵛᵃᶜ
  Wiek: 20
  Coś o sobie: Mam na imię Hubert, mam 20 lat. Interesuje się sportem, motoryzacją oraz strażą pożarną. Uczęszczam do szkoły aspirantów państwowej straży pożarnej w Krakowie.
  Doświadczenie w byciu Adminem: Byłem adminem na parunastu serwerach przez okres około dwóch lat
  Link do GameTracker: https://www.gametracker.com/player/HsK✞ᵛᵃᶜ/51.75.43.34:27015/
  Mikrofon [Tak/Nie]: Tak
  Link do profilu Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561199004650192/
  Dlaczego Ty?: Mam bardzo duże doświadczenie, chciałbym pomóc administracji w pilnowaniu porządku na serwerze
  Kontakt: fb,steam,forum,dc,ts3
  Czy płacisz składkę? Tak

  • Lajk 1
  • Bomba! 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...